Соларна клупа средљошколцима

У оквиру пројекта „ Соларно буђење Србије“, предузеће „ Л.Е.Д.“ ИЗ Бајине Баште је Средњој школи у Новој Вароши поклонило соларну клупу, која је постављена у школском дворишту.

Нововарошки средњошколци су први у Златиборском округу којима је поклоњена паметна клупа за пуњење батерија мобилних уређаја. Ову савремену инсталацију, која се састоји од соларног панела и електронике са конекторима и батеријом, поставили смо у осунчаном делу школског дворишта. Циљ овог пројекта је промоција обновљивих извора енергије, а Нова Варош као град са највише сунчаних дана у току године, у највећој мери оправдава овакав подухват.

Посебну захвалност дугујемо Михаилу Јевтићу, директору овог предузећа и фирмама које су подржале овај пројекат: Златарпласт, Јелика, Житарице СТПР, Аблендер, ЕС Комерц, Сложна браћа „ Зоран и Неле“, Наникс вуд, Дукат, Биошоп МБ, Летекс 1 пекара, Елмонд, Концепт ДМТ Контрол, Златарка комерц, Виском млекара, Фриголукс, Маринковић доо.