Окружно такмичење из математике

Окружно такмичење из математике у организацији Друштва математичара Србије одржано је 23.02.2019. године у Пожешкој гимназији.

Средња школа у Новој Вароши је имала десет учесника, ученика од првог до четвртог разреда, који су на општинском такмичењу освојили потребан број бодова за пласман на окружно такмичење.

Прво место на окружном такмичењу из математике освојио је ученик четвртог разреда природно математичког смера, Филип Дробњаковић, а друго место Јана Јелић, ученица другог разреда природно математичког смера.

Професор који је припремао ученике за такмичење је Милан Рајић, професор математике.

Овом приликом честитамо и ученицима и професору и желимо успех на државном такмичењу које се одржава у марту ове године.