Ученички парламент Средње школе је 24.10.2019.године у школској библиотеци својим наставницима поклонио програм „У сусрет 64.сајму књига“.

Програм је отворила ученица Јелена Стојић подсећајући на низ активности који је организовао Ученички парламент у периоду од 21 – 25.10.2019.године.

Обележили су 21.октобар – Дан сећања на жртве у Другом светском рату историјским текстом о Крагујевчком масакру који су починиле јединице нацистичке Немачке 19, 20. И 21.октобра ( текст читао ученик Абдулах Крџовић= и рецитовањем песме “ Крвава бајка“ Десанка Максимовић ( песму рецитовала Јелена Стојић). Чланови историјске секције израдили пано под називом “ 21.октобар – Имена прекинутог детињства“.

21.октобар је такође био посвећен нобеловцима- успостављањем Нобелове награде ( текст припремио ученик Иван Думбеловић), а говорени су одломци из “ Ex Ponta“ нашег нобеловца Иве Андрића( изводе из дела говорио ученик Харис Долмагић) и индијског нобеловца, песника Рабиндранат Тагоре “ Градинар “ ( стихове говорила ученица Теодора Мишевић).

22.октобра Ученички парламент са библиотечком секцијом организовао изложбу књига у холу школе . Изложене су књиге савремених српских и страних писаца, као и књиге завичајних писаца, а изложбу су употпунили музичким програмом школског оркестра.

23.октобра Драмска секција извела део комада из драме А.П. Чехова “ Ујка Вања“. То су биле “ мале сцене на нашим часовима“ које су извели ученици-глумци ; Харис Башовић, Тарик Салихбеговић, Петар Вранић, Марија Шуљагић и Јана Јелић. О Чехову говорио Харис Долмагић.

24.октобра у школској библиотеци за професоре су припремили и извели програм сви ови ученици уз пратњу школског оркестра ( Петар Вранић, Харис Башовић, Андреј Шапоњић, Љубица Матовић и Харис Долмагић. Програм је поред наведених извођења употпуњен биографијом Данила Киша (говорио Душан Томашевић) а ученица Амина Кадрић је лирски приповедала “ Улицу дивљих кестенова“. На крају програма професори су по сопственом избору поклонили књиге школској библиотеци.