Упис у први разред средње школе

Поштовани, према одлуци Министарства просвете, науке и технолошког развоја упис ученика у први разред одређен је у следећим терминима:

Први уписни круг

четвртак и петак 09.јул и 10.јул у времену од 08.00 – 15.00

Други уписни круг

понедељак, 13.јул, у времену од 08.00 – 15.00

Упис се може реализовати е – уписом или на досадашњи начин, доласком у школу. Уколико се определите за долазак у школу, упис у Средњу школу у Новој Вароши обавиће се у бившој згради гимназије.

Овим путем обавештавамо ученике који се определе за гимназију, природно-математички или друштвено-језички смер, поред изборних предмета за које се ученици опредељују ( верска настава или грађанско васпитање, као и изучавање другог страног језика), ученици су у обавези да се определе и за два од четири понуђена изборна програма.

Будући гимназијалци приликом уписа бирају два однаведена четири изборна програма :

1. Језик, медији, култура
  2. Појединац, група, друштво
  3. Примењене науке
  4. Здравље и спорт

Све додатне информације неопходне за упис ученика у први разред можете добити и на телефон 033 61 079, и 060 555 7886

С поштовањем,
Руководство Средње школе