Oрганизација и почетак школске 2020/21.године

У складу са Стручним упутством и Допуном стручног упутства о организацији рада средњих школа, у Средњој школи су обезбеђени организациони и безбедносни услови за почетак нове школске године.

Настава се организује по комбинованом моделу тако што се одељења деле на групе, група А и група Б, и ученици наизменично долазе у школу ( група А прве и треће недеље, група Б друге и четврте). Када не долазе у школу, ученици прате наставу од куће, учењем на даљину, уз помоћ платформе РТС Планета, али и путем Microsoft Teams, платформе коју је одлуком Наставничког већа одабрала школа за подршку ученицима у отежаним условима рада.

Настава се реализује у првој смени, почев од 8.00 сати ( претчас 7.20), а завршава се најкасније у 12.15 .

Велики одмор је после трећег часа, од 9.40 – 10.00.

Часови ће трајати 30 минута.

Изборни програми се увек реализују учењем на даљину, осим када се ученици оцењују, тада долазе у школу, у мањим групама.

Практична настава се реализује у радионици и у предузећима, радионицама и хотелима са којима је школа закључила уговоре о извођењу наставе.

Часови физичког васпитања ће се реализовати на отвореном простору, када то временске прилике дозвољавају.

За запослене и ученике биће отворен само један, главни улаз, у обе зграде.

Сви запослени и ученици су дужни да се придржавају Плана мера које је донела установа, у циљу превенције и заштите од вируса Ковид 19.

У наставку се налази Упутство о мерама заштите здравља ученика и запослених

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab