Програм размене ученика FLEX

Амерички савет за међународно образовање ће и ове јесени у Србији одржати тестирање за једногодишњи програм размене ФЛЕX, који у потпуности финансира Влада Сједињених Америчких Држава. Стипендисти програма проводе једну школску годину у Америци са америчким породицама волонтерима, похађајући америчке средње школе.

Због пандемије изазване COVID-19, иницијално тестирање за школску 2021-22. годину одржаће се онлине.

Циљна група за тестирање ове јесени за одлазак у Америку школске 2021/22. године су држављани Републике Србије – ученици 8. разреда основне, 1. и 2. разреда средњих школа у Републици Србији који су рођени између 15.7.2003. и 15.7. 2006. (ученици са хендикепом могу бити било који разред, али морају бити рођени између 15.2.2003. и 15.7.2006).

Више о програму се може сазнати из електронске брошуре. Динамика тестирања, као и информације о искуствима ученика који су били у Америци (њих више од 750 од 2005. године до сада) могу се пратити на ФЛЕX Србија Фејсбук страници.

Рок за пијаву је 15.октобар, а пријаву можете попунити преко странице discoverflex.org/apply, а више информација о програму можете наћи на овој страници, као и на онлајн брошури која се налази овде.