Обавештење о почетку другог полугодишта

У складу са дописом Министарства просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије (број 611-00-00360/3/2020-03 од 12.01.2021.године) који је донет на основу одлуке Кризног штаба за сузбијање заразне болести Ковид 19, предвиђено је да се настава у средњим школама организује на начин који је предвиђен Стручним упутством за организовање и остваривање наставе непосредним путем и путем наставе на даљину за средње школе у школској 2020/21.години (број: 611-00-1248/2020-03, односно број: 611-00-1248/1//2020-03 ), и Допуни Стручног упутства ( 611-00-1248/2//2020-03 ) – подзаконска акта на основу којих је организован рад од 1.септембра 2019.године), обавештавам вас о следећем:

1. Друго полугодиште почиње 18.јануара 2021.године.
  2. Настава ће се реализовати по моделу Б – комбиновани модел наставе уз доследну примену свих епидемиолошких мера. Одељења се деле на групе – група А и група Б, и наизменично (сваке друге седмице) долазе у школу.
  3. Група која не долази у школу прати наставу од куће путем платформе Мајкрософт тимс, на којој ће профосори постављати наставни материјал.
  4. Настава у школи се реализује у првој смени. Први час почиње у 8 сати. Час у школи траје 30 минута. Велики одмор је након трећег часа.
  5. Настава у другој смени ће се изводити за часове блок наставе и практичне наставе.
  6. Прве недеље на наставу у школи ( непосредан рад у учионици), долази друга група.
  7. Настава физичког васпитања ће се одвијати у спортској хали, уз строго поштовање свих прописаних мера, уз обебеђивање дистанце од најмање 4м2 по ученику.
  8. Практична настава за образовне профиле ће се обављати у предузећима и хотелима са којима је школа потписала уговоре, уз строго придржавање епидемиолошких мера које је прописао послодавац где се практична настава реализује.
  9. За запослене и ученике биће отворен само један главни улаз у обе школске зграде. Споредни улаз на згради гимназије отвара се само за професора и ученике који имају час у спортској хали. За време трајања часа тај улаз је затворен.
  10. Сви ученици и запослени су дужни да се придржавају прописаних мера у циљу спречавања заразне болести Ковид 19. Прописане мере се односе на ношење маске, одржавање дистанце, али и на редовно обавештавање одељењских старешина о појави симптома или контакта са лицима оболелим од корона вируса.

Бранка Ракоњац

Прилог: