Историјско возило – олдтајмер

Удружење љубитеља и власника историјских возила “Олдтајмер клуб Ниш“ расписује дечији ликовни конкурс на тему „ИСТОРИЈСКО ВОЗИЛО – ОЛДТАЈМЕР „.

Временски оквир конкурса :

31.10.2021. – 01.04.2022. године.

Циљ конкурса :

Кроз ликовни рад упознавање деце са појмом „ИСТОРИЈСКО ВОЗИЛО – ОЛДТАЈМЕР “.

Развијање свести о очувању старих аутомобила као артефаката историје саобраћаја и олдтајмер културе.

Жири:

Радове ће проценити стручни жири састављен од стручњака из области културе и уметнисти (наставници ликовне културе, професор са Факултета уметности из Ниша и почасни члан жирија из комисије за културу и омладину међународне организације за историјска возила FIVA).

Награде:

Стручни жири ће приликом процене у зависности од броја пристиглих радова оцењивање вршити у неколико фаза и наградити најбоље у категоријама:

1. Ученици основнe школe 1-4 разреда
  2. Ученици основнe школe 5-8 разреда
  3. Ученици средњe школe

Најуспешнији ликовни радови биће изложени на годишњој манифестацији „Олдтајмер скуп Ниш“ 2022. године.

Ауторе најуспешнијих радова очекују специјалне награде.

Пропозиције конкурса:

Радове радити на папиру до величине блока бр. 5, техником по избору ученика;
Радови морају бити оригинални и рађени самостално;
На полеђини рада написати податке: име и презиме ученика, разред и одељење, назив школе, место, адресу, телефон, е-маил и име и презиме наставника;
Достављени радови се не враћају а организатор задржава право да исте користити за репродуковање и промоцију конкурса;
Радове доставити најкасније до 01. 04 2022. године.

Адреса за доставу радова:

Удружење љубитеља и власника историјских возила

“ Олдтајмер клуб Ниш „

Студеничка 18б