Учимо и живимо демократију

У оквиру пројекта који финансира амбасада САД и Ужички центар за права детета Средња школа се припрема за низ активности у другом полугодишту. У оквиру акционог плана планиране су акције ученичког парламента – тематско осликавање гимназијског центра као кутка за састанке ученика и дебатни клуб, одржавање радионица својим вршњацима на тему демократије и људских права у школи, предрасуде, стереотипи, дигитално насиље.

За почетак осмислили смо промотивни материјал –  мајице са логом наше школе, Америке и Ужичког центра за права детеа, и назив пројекта исписан ћириличним и латиничним писмом „ Учимо и живимо демократију и људска права у школама“. Мајице ће се носити приликом реализације радионица коју ће остваривати представници ученичког парламента и професори.

У оквиру акционог плана припремамо дебату на тему стереотипа и предрасуда, фер – плеј утакмицу између ученица и ученика, угледни час , књижевно вече.

Активности планирамо од јануара до маја 2022. године.