Активности ученика у оквиру пројекта „ Учимо и живимо демократију и људска права у
школама“

У оквиру пројекта који спроводи и финансира Ужички центар за права детета у сарадњи са Амбасадом Сједињених Америчких Држава у Београду, Средња школа спроводи низ активности којима помаже развоју демократије и људских права у школи. Учешће ученика је један од видова консултација и сарадње , а пре свега партиципације ученика у животу и раду школе.

Ученици опремају просторију за састанке Ученичког парламента, дебатни клуб, и место окупљања младих у циљу разматрања и предлагања активности за које су заинтересовани ученици.

Вршњачки тим за борбу против насиља, припрема паное са нивоима и врстама насиља, који ће се налазити у холу школе.

Материјал за радионице и освежење , као и промо материјал – мајице за предаваче и ученике финансира Ужички центар за права детета иуз  подршку Амбасаде Сједињених Америчких Држава у Београду.