Радионице у оквиру пројекта „Живимо и учимо демократију и људска права у школама“

Средња школа у Новој Вароши наставља са одржавањем  радионица ученицима у оквиру пројекта „ Учимо и живимо демократију и људска права у школама“ који реализује Ужички центар за права детета уз подршку Амбасаде Сједињених Америчких Држава у Београду.

У одељењима другог реазреда друштвено-језичког смера, првог разреда образовног профила електротехничар рачунара и трећег разреда економског техничара одржане су по две радионице на тему Стереотипи и Предрасуде, Толеранција и Дискриминација, Партиципација.

Професорка енглеског језика Далида Мусић Авдић, Професорка психологије Сенка Вејсиловић, и професорка практичне наставе Гордана Цупарић су имале дивно искуство у реализацији радионица кроз активно учешће ученика, и занимљиве разговоре и предлоге дате на поменуте теме.

Радионице су одржане у периоду од 21.до 25.фебруара 2022.године.