Читајмо гласно

Друштво школских библиотекара Србије, и ове године, по пети пут , организује акцију “ Читајмо гласно “. Акција је посвећена Националном дану књиге , који се обележава 28. фебруара. Тим поводом читамо и овај текст, који је написала Амина Кадрић, ученица III2 одељења.

ЧИТАЈ ДА БИ ЖИВЕО

„Књиге могу бити опасне. На најбоље би требало ставити упозорење – Може променити ваш живот.“ Читање нас наводи на размишљање, а потом и на стварање. Добру књигу чини добар читалац. Шта доживи ум када спозна неоткривене делове себе? Колико свака написана и прочитана реч обогаћује нашу емоционалну интелигенцију? Веома важне емоције попут емпатије и толеранције можемо усвојити управо читајући. Уз помоћ књига ширимо свет око себе, па и онај скривени – дубоко у нама. Постајемо мирне особе са изузетно немирним мислима. Повлачимо се у тајно скровиште наше душе. Тада машта поново процвета. Редован одлазак у библиотеку може бити врло интересантан процес. Свакодневно себи можемо пружити посебна, уједно и незаборавна искуства. Читање треба да постане одговорност свих нас. Рођени као сањари формирамо пут људског напретка. Поруке исписане на страницама књига осликавају се на небу. Сами одлучујемо да ли ће нас обасјати рефлексија датих речи. Књиге су лутајући чувари нашег свемира који нас из мрака вуку ка светлости. Стога, спустимо погледе и допустимо им да се сретну.

Дођите у нашу школску библиотеку, књиге вас чекају !

Библиотечка секција и библиотекари Средње школе