Обележен Месец франкофоније у школи

У оквиру обележавања Месеца франкофоније у нашој школи је 29.03.2022.године у школској библиотеци организована приредба под симболичним називом „Мој франкофони кутак“ коју су припремили ученици и библиотекари школе.Пошто се истовремено слави и Светски дан поезије 21.03.2022. стихове наших и светских писаца су говорили наши даровити ученици уз музичку пратњу наших талентованих ученика.Чули су се стихови Бодлера, Игоа, Васка Попе, Мирослава Антића, Милутина Бојића уз звуке Едит Пјаф, Заз и осталих познатих шансонијера.Стихове су говорили Амина Кадрић, Мила Обућина, Сара Шапоњић, Ања Куртић, Ива Ранђеловић, Анђела Васиљевић, Наташа Шапоњић, Нејра Чичић, Андријана Бјелановић, Тања Мандић, Богдан Курћубић и Петар Колашинац. Музички део су приредили Лука Шапоњић, Јелена Руљевић,Андреј Шапоњић, Николина Матовић и Љубица Матовић.

Поезија се играла звуком,а звук поезијом!