Успеси ученика који уче француски  језик у школској 2021/22. години

1. 4.10.2021. На промотивном конкурсу поводом 26.септембра-Европског дана језика,који је организовало Удружење професора француског језика Србије,ученици наше школе: САРА ТОМАШЕВИЋ, I 2, ИВА РАНЂЕЛОВИЋ II 2, БЕЊАМИН ЏАНОВИЋ  II 2 , САРА ШАПОЊИЋ,МИЛА ОБУЋИНА,АНЂЕЛА ВАСИЉЕВИЋ,АМИНА КАДРИЋ III 2су добили Сертификате за успешан рад,као и школа и предметни наставник.Ученици су писали кратке поруке, изреке на француском језику пропраћене сликом или карикатуром.(укупно 7 ученика)
  • 31.12.2021. Поводом 200 годишњице Бодлеровог рођења,ученици наше школе :АНЂЕЛА ВАСИЉЕВИЋ,МИЛА ОБУЋИНА И САРА ШАПОЊИЋ, III 2су учествовале на конкурсу илустрације Бодлеровог-Албатроса- и добиле Похвалнице за успешне радове,а професорица француског језика је добила Захвалницу за успешан рад са ученицима на промоцији француског језика.Конкурс је организован од стране ФИЛУМА-Катедре за француски језик и књижевност.(укупно 3 ученице)
  • 22.03.2022.Стручни жири Катедре за романистику ФИЛУМА је прогласио победнике Конкурса ПОЕФОФИЛ, поводом Месеца франкофоније. Ученица МАРИЈА НЕСТОРОВИЋ,II 2 је освојила 1.место,а КРИСТИНА ДУЛАНОВИЋ,II1 2.место на овом конкурсу.Ученице су награђене књигама и поклон ваучерима закњижаре ВУЛКАН,као и Дипломама за освојена победничка места и за креативност.Предметни наставник,Садија Башовић је добитница Захвалнице за успешан рад са ученицима.(укупно 2 ученице)
  • 30.03.2022.Департман за француски језик и књижевност Филозофског факултета –Ниш је доделио Посебну награду за неговање и слављење Франкофоније у оквиру школе за снимљени видео на тему –Мој франкофони кутак-Награђени видео су снимили: АЊА КУРТИЋ,МИЛА ОБУЋИНА,САРА ШАПОЊИЋ,ЛУКА ШАПОЊИЋ III2,БОГДАН КУРЋУБИЋ III1 ,ЈЕЛЕНА РУЉЕВИЋ II1.(укупно 6 ученика)
  • 1.04.2022. Ученица наше школе,ЛАНА ПУРИЋ II2је освојила 2.место на конкурсу –J’ai du talent– Ја имам таленат- за снимљени видео и добила Диплому и награду,а ученици ЛУКА ШАПОЊИЋIII2 и ЈЕЛЕНА РУЉЕВИЋ II1 су добили Дипломе.Конкурс је расписан од стране Удружења професора француског језика Србије.Ученици су певали,свирали и представљали своје радове на француском језику.Диплому је добила Садија Башовић,професор француског језика и књижевности.(укупно 3 ученика)
  • 7.04.2022. Ученица АНДРЕА ШАПОЊИЋ,III2,је добитница Специјалне награде на конкурсу који је организовала АмбасадаРепублике Француске и Министарство за европске интеграције под називом-Avenir-Будућност Европе-Ученица је писала есеј на француском језику о приоритетима за европске интеграције у наредних 10 година.Она је дала занимљиве еколошке предлоге и указала на значај подизања еколошке свести младих широм нашег континента.Ове идеје ће Србија изложити у оквиру Конференције за будућност Европе.И све то је урадила на савршеном француском језику.(1 ученица)
  • Очекујемо резултате седмог конкурса и приспеће још награда и диплома до краја априла.