Упис ученила у први разред Средње школе у Новој Вароши у школској 2022/23.години

Упис ученика у први разред обавиће се 14.и 15.јула 2022.године од 08.00 – 15.00 часова у згради некадашње гимназије.

Упис можете обавити електронски или непосредно доласком у школу.

Електронски упис је преко портала Моја средња школа ( е управа), а документа потребна за упис достављају се школи директно из базе података у складу са прописима заштите података о личности.

За упис ученика приликом доласка у школу, неопходна су следећа документ:

• Уверење о обављеном завршном испиту у основном образовању и васпитању
  • Сведочанство о завршеном основном образовању и васпитању
  • Сведочанства шестог, седмог и осмог разреда
  • Попуњена пријава за упис( коју ученик добија у школи) са назначеним другим страним језиком из основне школе, изборним програмом ( верска настава или грађанско васпитање) и два изборна програма од понуђених ( само за ученике гимназије) –
    • Језик, медији и култура
    • Појединац, група, друштво
    • Здравље и спорт
    • Примењене науке

За ученике који уписују образовне профиле ( електротехничар рачунара или машински техничар моторних возила) неопходно је лекарско уверење.

Обавезни изборни програми који ће се изучавати у првом разреду гимназије у Средњој школи у Новој Вароши, у школској 2022/ 2023. године

• Примењене науке : Циљ учења изборног програма Примењене науке је да допринесе развоју научне и технолошке компетенције ученика,тј. развоју научног погледа на свет, система вредности испособности потребних за одговорну улогу у друштву и даљи лични и професионални развој. Укључује наставне предмете : Физика, Хемија, Биологија и Географија .
  • Појединац, група и друштво има за циљ развијање компетенције за одговоран однос у друштву – упознавање ученика са људским правима, институцијама које су одговорне за заштиту људских права, оспособљавање за улогу одговорног грађанина друштва, припадност одређеним друштвеним групама, субкултуре. Укључује наставне предмете: Историја, Социологија, Психологија и Филозофија .
  • Здравље и спорт. Овај изборни програм има за циљ развијање компетенције за одговоран однос према здрављу. Укључује наставне предмете као што су: Физичко васпитање, Психологија, Биологија .
  • Језик, медији и култура је изборни програм који има за циљ развијање језичких и комуникационих компетенција ученика и медијске писмености. Укључује наставне предмете као што су :Српски језик и књижевност, односно Матерњи језик и књижевност за припаднике националних мањина, Страни језик, Психологија и Социологија .
Loader Loading…
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab