EU CODE WEEK 22

У периоду од 18. до 20.октобра 2022. године у нашој школи је обележена Недеља програмирања, у оквиру манифестације „ EU CODE WEEK 22“.

Европска недеља програмирања има за циљ популарисање програмирања и одржава се сваке године у октобру, а ове године је само у Србији било реализовано преко 100 активности на приближавању програмирања свим групацијама становништва, на начин који је забаван и најчешће не захтева никакво предзнање из области програмирања.

Радионице које је припремио и реализовао професор програмирања Ђорђе Василић су
реализоване 18. и 20.октобра у нашој школи у оквору рачунарско-програмерске секције, а бавиле су се развојем и коришћењем вештачке интелигенције, са фокусом на коришћење вештачке интелигенције у уметности.

Кроз ове радионице ученици су упознати са софтверским решењима која омогућавају креирање слика на основу текстуалних описа, а на крају радионице је била приказана и виртуелна изложба ученичких радова.

Свим ученицима који су учествовали у радионици су подељени сертификати о учешћу у EU CODE WEEK 22.

У наставку се налазе неки од ученичких радова који су настали у оквиру радионице.