Споразум о сарадњи Задужбине Петар Мандић са Средњом школом у Новој Вароши

Дана 16. 3. 2023. године Задужбина „Петар Мандић“ је потписала споразум о сарадњи са Средњом школом у Новој Вароши (правном наследницом нововарошке гимназије „Пиво Караматијевић“ и Техничке школе).

Споразум о сарадњи са Средњом школом у Новој Вароши Испред Задужбине „Петар Мандић“ споразум је потписао Владимир Обућина (управитељ), а испред Средње школе у Новој Вароши споразум је потписала Бранка Ракоњац (директор).

Сарадња се посебно односи на:

• Организацију такмичења за награду „Професор Боривоје Јелић“, коју Задужбина „Петар Мандић“ додељује једном годишње за најбоље ученичке текстове на задате теме које промовишу породичне вредности и родитељство.
  • Организацију предавања за ученике и професоре на мање познате теме које су веома инспиративне за младе људе, а везане су за Теслу и његове претке.
  • Организацију мотивационих предавања која би ученике подстицала на упоредно стицање врлина и знања.
  • Афирмацију свести о задужбинарству и друштвеној одговорности.

Преузето са званичног сајта Задужбине „Петар Мандић“