Сарадња са Регионалном развојном агенцијом Златибор и учежће у пројекту „ Бејонд“

8.јуна 2023. Одржана је почетна конференција пројекта „ Креирање подстицајног пословног окружења за запошљавање младих у прекограничном подручју Републике Србије и Црне Горе
– Бејонд“, и то у Иновационо предузетничком центру Технополис, у Никшићу.

Циљ пројкета је унапређење знања, компетенција и радног искуства ученика, незапослених и
запослених лица , запошљавање младих у прекограничном подручју, током 16 месеци трајања
пројекта.

Фокус је ина дуалном образовању, подршку иновацијама, сарадњи привреде и средњих стручних школа. У наредном периоду професори ће имати прилику да се упознају са примерима добре праксе у школама у АУСТРИЈИ. Незапослена лица са територија општина Никшић, Прибој, Пњевња, Пријепоље и Нова Варош имаће могућност да се обуче из области 3Д моделовања и цнц програмирања.

Из Средње школе на конференцији су били Љубомир Обућина, дипл.инжењер електротехнике
и Ћамил Чичић, дипл.машински инжењер, и ученици који се школују у образовним профилима
Електротехничар рачунара и машински техничар моторних возила.

Конференцију је отворио председник општине Никшић, а говорили су и директори Технополиса, директор РРА Златибор, представник Министарства европских послова, представница Регионалне привредне коморе Златиборског управног округа, представник компаније Инмолд.