У Српској књижевној задрузи ђаци представили своје литерарне радове

У плавом колу Српске књижевне задруге, већ четири године има места и за најбоље ђачке литерарне радове. Награђују се по три најбоља рада ученика основних и средњих школа, као део пројекта под називом „Повратак читању и ћирилици“. Ове године стигло је више од 200 радова из Србије и дијаспоре.

Ученица II3 Амела Рaмчевић освојила је друго место за ученике средњих школа.

„Мој рад говори о томе колико нам је заправо тешко у неким ситуацијама да схватимо чињеницу да не можемо да имамо оно што је наше. И моја главна инспирација и надахнуће је била љубав коју гајимо према Косову“, наводи Амела Рaмчевић.

На часу у Српској књижевној задрузи нису им недостајале смс поруке, друштвене мреже. Заменила их је жива реч. А награђени радови, есеји и песме у прози, већ су објављени у часопису Школски час.