Упознајмо наше професоре, 3. део

Како бисте описали посао професора?

Посао професора је јако узбудљив и изазован, уз константан напредак у размени нових идеја и мишљења са младим људима.

Како се осећате као најмлађи професор у школи?

Осећам се привилеговано због тога што имам прилику да радим у месту где сам рођен, и у ком сам одрастао. У школи коју сам похађао и са колегама који су пуни искуства и разумевања, вољни да са мном поделе своје искуство и знање.

Да ли имате подршку од старијих колега?

Наравно. Делом и због тога што је доста њих предавало мени и учествовало у обликовању личности и поштовања које сам изградио до сад.

Како сте се одлучили за овај посао?

С обзиром да потичем из породице просветних радника, моја мајка је радила дуги низ година у овој школи, то је доста утицало на мене да се одлучим за посао професора. Такође, много волим да радим са децом и трудим се да им пренесем не само знање, већ и традиоционалне, исправне животне вредности.