Преглед дешавања у децембру 2023.

30. новембра је одржано предавање у организацији Дома здравља на тему менталних болести и болести зависности. Предавање одржала докторка Александра Лечић, у одељењима трећег и четвртог разреда.

У кабинетима информатике инсталирани су нови рачунари. Школа је од компаније „Информатика“ добила 35 рачунара, и то 31 за ученике, и 4 за наставнике. Кабинети информатике у ТШ ,број 1, и на спрату, су потпуно замењени (23 рачунара и 2 наставничка), и делимично у гимназији ( 6 рачунара).

1. децембра компанија Ноарк из Чешке је послала вредан пакет – материјал за такмичење ученика. Неколико ученика из одељења 2/3 је представило пројекат уз максимално коришћење
средстава од Ноарк компаније. Гласање за најбољи пројекат траје до 29.12.2023.године када ће
и бити проглашење најбољих ученичких радова. Школа је послала пријаву на конкурс Фондације Ана и Владе Дивац за опремање школе. Обележен Дан борбе против сиде.

4.децембра наша школа је одабрана да учествује у пројекту „МИ у фокусу“ који спроводи Удружење
наставника енглческог језика – ЕЛТА уз подршку Америчке амбасаде у Београду. На конкурс је
ученике пријавила Далида Мусић Авдић. У оквиру организације „ Достигнућа младих“ позвани смо за учешће у пројекту „ Girls go circular“, као и за оснивање ученичке компаније. Конференција и обука се одржала у Београду, а од 3.до 5.децембра 2023.године из наше школе семинару су присуствовале Далида Мусић Авдић и Јелена Грбић.

5.децембра обележен је Дан волонтера. Волонтери Црвеног крста су, заједно са представницима ЦК
Нова Варош, свим ученицима представили значај добровољног давања крви, али и значај хуманости, солидарности, подршке другима.

7.децембра Ученички парламент је покренуо акцију „ Слаткиш за пакетић“ – прикупљање слаткиша,
школског прибора за малишане. У акцију су се укључили, поред ученика, родитељи и наставници.

Позивамо ученике,наставнике и родитеље, да у нашу школу донесу слаткише, некоришћен
прибор за школу (оловке, хемијске, прибор, свеске …) и на тај начин нам помогну да спакујемо
пакетиће и обрадујемо децу.У сарадњи са надлежним институцијама и организацијама ( Центром
за социјални рад и Црвеним крстом) поделићемо новогодишње пакетиће деци. Акција траје од 07 до 20.12.2023. године.

Ликовни рад Калине Ракоњац, на тему циркуларне економије, у оквиру пројекта ЕУ Прогреса
за календар за 2024.годину, под називом „ Гумене љуљашке“ је у конкуренцији 149 радова из
39 школа, изабран у 12 најбољих. Свечано уручење награда одржаће се 22.децембра у Нишу.

10.децембра Ива Ранђеловић је освојила друго место на конкурсу „ Млади чувари српске народне
културе“. Ива Ранђеловић је и овогодишњи стипендиста за надарене ученике „ Фонда за младе таленте“.