Литерарни конкурс поводом Савиндана

На школском литерарном конкурсу поводом Савиндана победио је ученик одељења III 2 , Ђорђе Стојић. Ученик је одабрао речи владике Николаја „Љубав према родитељима, то је главна и основна школа љубави. Без те школе не иде се даље“ као тему за свој литерарни рад. Рад се издвојио зрелошћу, мисаоном и стилском кохерентношћу, а посебно искреним осећањем љубави према родитељима, које је ученик представио сликовито, уверљиво и свакоме разумљиво. Описујући слике мајчиног осмеха као светла које обасјава душу и њених топлих руку као сигурног уточишта, представљајући оца као снажног и храброг јунака, аутор нас подсећа да је љубав према родитељима „не само прва, него и темељна“ и да без ње наш живот „губи своју суштину и дубину“. Честитамо!

Стручно веће за српски језик и књижевност