Награђени ученици за школску славу – Савиндан, 27.јануара 2024.године

1. Ена Хаџибеговић, 2.место на републичком такмичењу из српског језика и језичке културе
  2. Нађа Милетић, 1.место на окружном и пласман на државно такмичење из математике
  3. Невена Тртовић, 1.место на окружном и пласман на републичко такмичење из књижевности – књижевна олимпијада
  4. Кристина Лазовић, 1.место на окружном и пласман на републичко такмичење из књижевности – књижевна олимпијада
  5. Ива Ранђеловић, 3.место на окружном и пласман на републичко такмичење из српског језика и језичке културе
  6. Ђорђе Стојић, 1.место на окружном и пласман на републичко такмичење из биологије
  7. Алекса Поповић, 2.место на окружном и пласман на републичко такмичење из биологије
  8. Стефан Лојаничић, 3.место на окружном и пласман на републичко такмичење из биологије
  9. Дуња Ковачевић, 2.место на окружном такмичењу из математике
  10. Ена Хаџибеговић, 2.место на окружном такмичењу из српског језика и језичке културе и пласман на републичко такмичење
  11. Тамара Шапоњић, 2.место на окружном такмичењу из српског језика и језичке културе
  12. Мирко Шапоњић, 3.место на окружном такмичењу из српског језика и језичке културе
  13. Нађа Милетић, 2.место на окружном такмичењу из књижевности – књижевна олимпијада
  14. Милица Матовић, 3.место на окружном такмичењу из књижевности – књижевна олимпијада
  15. Ива Ранђеловић, 3.место на окружном такмичењу из књижевности – књижевна олимпијада
  16. Калина Ракоњац, награђени рад на конкурсу европског прогреса за ликовни рад „Стварамо зеленију будућност“
  17. Лана Пурић, 2.место на конкурсу поводом месеца франкофоније „Мој колаж говори француски“
  18. Мајда Хаџимуртезић, 2.место на конкурсу поводом месеца франкофоније „Мој колаж говори француски“
  19. Ива Ранђеловић, 1.место на на конкурсу месеца франкофоније за најбољи превод књижевног текста
  20. Лана Хаџибеговић, 1.место на конкурсу департмана за руски језик
  21. Дуња Ковачевић, 1.место на конкурсу „Поефофил“, „Ја волим свој град“
  22. Амела Рамчевић, 2.место на литерарном конкурсу скз
  23. Ива Ранђеловић, 2.место на литерарном конкурсу „Млади чувари српске народне културе“
  24. Огњен Крстић, представљање школе на једногодишњој размени ученика у Америци, у оквиру програма флекс

спортисткиње – за освојено прво место на окружном и пласман на међуокружно такмичење, и за освојено друго место на окружном такмичењу у баскету

1. Наташа Чоловић
  2. Милица Пурић
  3. Николина Матовић
  4. Имана Бајровић
  5. Александра Обућина
  6. Ивана Бјелић
  7. Ивана Думбеловић
  8. Тамара Милетић
  9. Анка Лечић

за учешће у припреми и реализацији културно-уметничког програма поводом обележавања савиндана, за све четири године учешћа у хору и рециталу, награђују се :

1. Аурора Вејсиловић, 4/2
  2. Наташа Шапоњић, 4/2
  3. Софија Аврамовић, 4/2
  4. Неира Чичић, 4/2
  5. Катарина Симеуновић, 4/2
  6. Јелена Руљевић, 4/1
  7. Кристина Дулановић, 4/1
  8. Сашка Миросавић, 4/1

за најбољи литерарни рад на школском литерарном конкурсу посвећеном савиндану награђује се

1. Ђорђе Стојић, 3/2

за најбољи ликовни рад на школском ликовном конкурсу посвећеном обележавању школске славе награђује се

1. Ана Богдановић, 3/1
  2. највернија читатељка Клара Грујић

награђени професори – за велики допринос у раду са ученицима и постигнућа ученика на такмичењима:

1. Милана Перошевић Мартиновић
  2. Николина Крџавац
  3. Драгана Чоловић
  4. Садија Башовић
  5. Марина Шапоњић
  6. Далида Мусић Авдић
  7. Снежана Јаџић
  8. Станко Никачевић
  9. Марко Лаковић
  10. Ивана Рајић

Средња школа у Новој Вароши награђује професорку француског и латинског језика Садију Башовић за најбољу оцену и у потпуности остварене стандарде у области квалитета „настава и учење“ приликом спољашњег вредновања рада школе.

одлазак радника у пензију :

Гости : Славиша Пурић, општински просветни инспектор, Рајко Чоловић- представник Дринско-лимских хидроелектрана, Индира Генџић-директорка Градског музеја, Милена Јојевић – секретар Црвеног крста, Миливоје Арсић- заменик директора Дома здравља, Ана Стојић- представник Савета родитеља, Алекса Никачевић, професор у пензији, Миливоје Ћировић, професор у пензији.

Програм за школску славу су припремиле : Садија Башовић, професорка француског и латинског језика – хор

Николина Крџавац, Милана Перошевић Мартиновић и Драгана Чоловић, професорке српског језика и књижевности- рецитал.

Станко Никачевић, професор ликовне културе – школска изложба ликовних радова ученика.

Програм је започео извођењем химне Светом Сави, а затим је професорка Николина Крџавац прочитала“ Малу беседу Светом Сави“ Матије Бећковића. Директорка је поздравила госте и запослене, честитала празник, и наградила најуспешније ученике и професоре.

Ученик Ђорђе Стојић је прочитао литерарни рад на тему „Љубав према родитељима, то је главна и основна школа љубави. Без те школе не иде се даље“.

Ученице Марија и Анастасија су говориле „О пореклу“ Десанке Максимовић, Лара Остојић „Одлазак“ и Алекса Драгашевић је годворио „Дуг Растку Немањићу“ Бранислава Црнчевића.

Музичке нумере „Црвен цвете“, „Месечина“, и „Мома мома“ извеле су ученице Аурора Вејсиловић. Јелена Руљевић, Милица Пурић и Николина Матовић, у пратњи хора.

Програм је завршен клавирском композицијом Бахове „Двогласна инвенције“ у извођењу Калине Ракоњац.

Школа је обезбедила вредне награде за ученике и професоре – књиге . Владика Николај, Човек, Стара Србија, аутор Славенко Терзић, На Дрини ћуприја Иво Андрић, Приче о мушком Милош Црњански, Емили Бронте, Владан Десница, и друге.

За професоре књиге: Ремек-дела ликовне уметности и Пут око света кроз 80 чуда.

Школа је обезбедила и послужење. кетеринг за све учеснике програма, запослене и госте.