Читајмо гласно

И наша школа је учествовала у акцији „Читајмо гласно“, 28. фебруара која се организује седми пут.

У акцији је читало 50 ученика свих одељења, осим III3, који су тај дан били у радионицама на пракси. Читало се у учионицама, зборницама, библиотеци, дворишту. У склопу акције је у одељењу IV1 организована и дискусија о савременој књижевној продукцији а одељење III1 је  у библиотеци одржало час из изборног предмета  Уметност и дизајн, на тему „Мој дизајн за насловницу књиге“.

Обухваћено је 260 ученика наше школе. Учествовале су и колеге М. Перошевић Мартиновић, Н. Крџавац, Д. Мусић Авдић, М. Башовић, Е. Мујагић и сви библиотекари. Овако је остварена и сарадња са стручним већима српског језика и књижевности, страних језика, природних наука  и електро групе предмета, а међу ученицима је било и чланова Библиотечке секције и Ученичког парламента.

Захваљујемо се колегама на предлозима, сарадњи и подршци у реализацији ове акције.